Достапни линкови

Арапските земји испратија војници во Бахреин поради протестите


Анти-владините протести во Бахреин
Арапските заливски земји испратија војници во Бахреин за да му помогнат на сунитското владејачко кралско семејство во справувањето со протестите на шиитското малцинство, кои траат неколку недели.
Бахреинската опозиција го оцени потегот како „непријавена војна“.
Белата куќа ја повика бахреинската влада на воздржаност.
XS
SM
MD
LG