Достапни линкови

На немирите во Јемен-загинати тројца војници


Протестите во Јемен
Немирите низ Јемен за време на неколку неделните анти-владини демонстрации за оставка на претседателот Али Абдула Салех не прекинуваат. Според извештаите тројца војници загинале за време на нападот на општинска зграда во северниот дел на земјата.
САД го подржаа Салех, но го осудија насилството и повикаа на дијалог за да се стави крај на кризата во Јемен.
XS
SM
MD
LG