Достапни линкови

Антивладини протести во Хрвaтска пред зградата на ХТВ


Анти-владините демонстранти на плоштадот во Загреб
На анти-владините демонстранти во Хрватска не им беше прифатено барањето во живо да бидат пренесувани во дневникот на Хрватската телевизија, иако половина час стоеја пред зградата на овој јавен медиум и го блокираа сообраќајот. Демонстрантите тргнале од Црвениот плоштад и се обиделе да стигнат до владата, но биле спречени од полициски кордон. Тие извикувале ХТВ крадци и издајници, бидејќи во вечерното издание на дневникот не бил најавен протестот.
XS
SM
MD
LG