Достапни линкови

Бајден препорачува Русија да го „прочисти“ бизнис секторот


Потпретседателот Џо Бајден
Русија мора да ја прочисти корупцијата од бизнисот, а законодавниот систем мора демократски да се организира со цел земјата да и` се придружи на Светската трговска организација, напиша денеска американскиот потпретседател Џо Бајден. Само храбри и уникатни промени можат да привлечат повеќе странски инвестиции, пишува Бајден во неговата колумна за весникот „Интернешнл Хералд Трибјун“. Американскиот потпретседател неодамна беше во официјална посета на Русија.
XS
SM
MD
LG