Достапни линкови

Решението за политичката криза зависи од лидерите, смета Рикер


Филип Рикер во интервју за Радио Слободна Европа
Политичкиот дијалог е важен секаде во светот, како во вашата, така и во секоја друга земја, рече денеска американскиот амбасадор во Македонија Филип Рикер во врска со претстојната средба на премиерот Никола Груевски и претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски. Уверени сме дека во име на граѓаните на Македонија, лидерите на земјата и на политичките партии ќе можат да одговорат на различните актуелни и на идните предизвици - од нив зависи дали ќе изнајдат решение за кризата, додаде дипломатот.
XS
SM
MD
LG