Достапни линкови

Од утре поскапуваат бензините


Цената на бензините од утре се зголемува за 2,5 денари, а на дизел горивата за 3 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 79,50, а Еуросупер БС-98 ќе се продава за 81 денар за литар. Еуродизелот ќе се продава за 70,50 додека Екстра лесното масло за домаќинство за 59 денари за литар.
XS
SM
MD
LG