Достапни линкови

Одложено лансирањето на руското вселенско летало „Сојуз“


вселенската капсула „Сојуз“ слетува на Земјата
Русија поради технички проблеми го одложи лансирањето на вселенската капсула „Сојуз“, во која требаше да паруваат руски и американски астронаути до Меѓународната вселенска станица. Вселенската агенција „Роскосмос“ соопшти дека вселенскот летало наместо на 30 март ќе се лансира подоцна, не одредувајки точен датум.
XS
SM
MD
LG