Достапни линкови

Најмалку 8 луѓе загинале во бомбашки напад во Ирак


Автомобил бомба денеска експлодирала во близина на една касарна на ирачката армија во провинцијата Дијала, при што загинале најмалку осум луѓе, а десетина други биле повредени. Се страхува дека бројот на жртвите би можело да биде поголем. Според некои извештаи, станува збор за самоубиствен напад.
XS
SM
MD
LG