Достапни линкови

Хилари Клинтон се среќава со либиските бунтовници


Повредени либиски бунтовници
Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска во Париз треба да се сретне со либиските бунтовнички лидери, кои бараат воведување зона за забрана на летање над Либија. Таквата идеја доби подршка од Арапската лига, а идејата ја подржува и Франција. Силите лојални на Моамер Гадафи од вчера се борат за враќање на контролата на стратешкиот град Брега.
XS
SM
MD
LG