Достапни линкови

Ирачки министри со фалсификувани дипломи?


Ирачкиот парламент
Ирачкиот парламент истражува околу 20 илјади административци, под сомнение дека користеле лажни дипломи за да се вработат. Под истрага се и министри, заменици министри и пратеници.
XS
SM
MD
LG