Достапни линкови

Локални избори во Русија - поголем одзив од претходно


Провладин младински марш на Плоштадот Пушкин во Москва на 11 март 2011
Заменик претседателот на руската државна изборна комисија Леонид Ивлев соопшти дека одзивот на локалните избори бил поголем отколку на претходните и дека има помалку поплаки. Сепак, не беа соопштени конкретни бројки. Ова се последни избори пред изборите за долниот дом на Думата во декември и претседателските во 2012. На изборите се гледа како на тест за популарноста на премиерот Владимир Путин и неговата партија Обединета Русија.
XS
SM
MD
LG