Достапни линкови

Притворен пратеник од партијата на Мубарак


Жена стои пред тенк за време на протестите на христијаните-Копти во Египет на 10 март 2011
Поранешен пратеник од владејачката партија на соборениот египетски претседател Хосни Мубарак е притворен во Египет, под обвинение дека наредил употреба на сила за време на протестите во јануари. Властите соопштија дека за време на демонстрациите што доведоа до соборување на Мубарак загинале 365 луѓе, но организациите за заштита на човековите права се сомневаат дека тој број е многу повисок.
XS
SM
MD
LG