Достапни линкови

Убиени шестмина милитанти во Пакистан


Американско безпилотно летало убило шестмина бунтовници во Пакистан денеска во близина на авганистанската граница. Медиумите се повикуваат на неименуван високорангиран функционер кој потврдил дека од леталото биле лансирани шест ракети кон возилото во кое се наоѓале бунтовниците. Нападот се случил во планинскиот регион на земјата, во близина на селото Сплага.
XS
SM
MD
LG