Достапни линкови

Снимател на странски медиум загина во Либија


Арапскиот сателитски канал за вести „Ал - Џезира“ соопшти дека нивен снимател загинал во Либија. Како што велат од медиумот, снимателот загинал во заседа во градот Бенгази, во источниот дел од земјата. Станува збор за прва жртва од странски медиум во немирите во северноафриканската земја, иако за сега не е јасно кој го нападнал снимателот.
XS
SM
MD
LG