Достапни линкови

Суспендиран шефот на чешката воена полиција


интернет порталот на чешката телевизија
Министерот за одбрана на Чешка Александар Вондра го суспендираше шефот на воената полиција во земјата, откако маскирани лица извршија рација на Чешката телевизија, конфискуваа компјутери, документи и други материјали. Генералот Владимир Лозка беше суспендиран по настанот во петокот, кога маскирани полицајци упаднале во медиумот во потрага по доверлив извештај. Чешката телевизија јави дека полицијата не пронашла таков документ .
XS
SM
MD
LG