Достапни линкови

Протести во Азербејџан


Баку, денеска
Неколку стотина приврзаници на опозицијата во Азербејџан денеска одржуваат протести во центарот на градот Баку. Тие бараат оставка на претседателот Илхам Алијев. Полицијата употреби сила за да ги растури протестите кои веќе втор ден се организираат во главниот град на земјата.
XS
SM
MD
LG