Достапни линкови

Карзаи побара повлекување на меѓународната заедница од Авганистан


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи денеска побара од меѓународната заедница да прекине со своите операции во земјата. Шефот на државата, по посетата на семејствата на децата кои загинаа во воздушните напади на НАТО рече дека авганистанците се толерантен народ. „Но нашата толеранција истекува“ додаде Карзаи.
XS
SM
MD
LG