Достапни линкови

Во Пакистан запалени две цистерни со нафта на НАТО


Пакистан
Вооружен напаѓач запалил две цистерни на НАТО во северозападен Пакистан.
Според полицијата, нападот се случил во Мач околу 75 километри од Куета главен град на провинцијата Белучистан.
Набавките со нафта за НАТО силите во Авганистан минуваат низ ова подрачје на Пакистан.
XS
SM
MD
LG