Достапни линкови

Двајца војници на НАТО загинаа во јужен Авганистан


Американски маринец во Хелманд
НАТО соопшти дека двајца војници на Алијансата загинале при бомбардирањата во јужен Авганистан. НАТО засега не соопшти детали за инцидентот и за тоа од која националност се војниците.
Овој месец досега во Авганистан загинаа 9 војници на НАТО.
XS
SM
MD
LG