Достапни линкови

Израел - Палестинец убил 5-члено еврејско семејство


Израелско знаме на Западниот Брег
Израелската војска соопшти дека Палестинец влегол во еврејска населба во еврејскиот Западен Брег и убил 5 лица.
Според медиумите, убиените биле бодени со нож и сите биле од едно семејство, родители и три мали деца.
Во тек е истрага за инцидентот во Итамар во близина на Наблус.
XS
SM
MD
LG