Достапни линкови

Нови напади со беспилотни летала во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека во два напада изведени од американски беспилотни летала биле убиени најмалку пет луѓе во северозападниот дел на земјата. Ова подрачје е под контрола на милитантите групи кои се борат против сојузничките сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG