Достапни линкови

Пресметки меѓу сунитите и шиитите во Бахреин


Силите за безбедност на Бахреин помогнати од приврзаници на владата се пресметувале со антивладини демонстранти во околината на кралската резиденција во Манама, главниот град на Бахреин. Судирите почнале кога шиитските муслимани се сретнале со сунитите кои владеат во таа земја.
XS
SM
MD
LG