Достапни линкови

Големи анти владини протести во Јемен


Анти владини демонстранти во Сана
Десетици илјади луѓе денеска учествуваат на анти -владините демонстрации во главниот град на Јемен – Сана.
Тие се собрани пред Универзитетот додека подржувачите на Претседателот Али Абдула Салех демонстрираат на плоштадот Тахрир во центарот на градот.
Нив на демонстрации ги повика 68 годишниот Претседател кој 32 години владее со Јемен – земја сојузник на САД во борбата против крилото на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG