Достапни линкови

Талибанците одговорни за вчерашниот напад во Авганистан


Талибанците денеска ја презедоа одговорноста за вчерашниот напад на бомбаш самоубиец во кој загинаа пет луѓе, меѓу нив и шефот на полицијата во провинцијата Кундуз. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи остро го осуди нападот и најави решителна борба против талибанците
XS
SM
MD
LG