Достапни линкови

Вицепремиерот Наумовски на средба со евроамбасадорот Соренсен


Петер Соренсен
Заменикот претседател на македонската влада, задолжен за европски прашања Васко Наумовски денеска ќе оствари средба со новоименуваниот шеф на делегацијата на Европската унија во Македонија Петер Соренсен. Тој го замени евроамабсадорот Ерван Фуере и официјално почна да ја извршува функцијата во минатата недела.
XS
SM
MD
LG