Достапни линкови

Пакистан изврши ракетна проба


Пакистанската војска соопшти дека тестирала ракета од краток дострел од типот земја земја која може да понесе нуклеарна боева глава. Во соопштението се наведува дека пробата била успешна. Пакистан и соседната Индија во 1998 година извршија нуклерани проби.
XS
SM
MD
LG