Достапни линкови

Нови протести во Хрватска


Минатонеделните антивладини протести во Хрватска

Неколку илјади граѓани повторно протестираа синоќа во Хрватска со барање за предвремен избори.Граѓаните се собрале преку социјалната мрежа Фејсбук, јавуват хрватските медиуми. Демонстрантите биле спречени од полицијата да се приближат кон седиштето на Владата, па од таму тргнале кон згрдата на Народната Банка каде направиле жив ѕид и извикувале „ не ја даваме ХНБ“
XS
SM
MD
LG