Достапни линкови

Поминаа 5 години од смртта на Милошевиќ


Денеска се навршуваат 5 години од смртта на поранешниот претседател на рбија и СР Југославија Слободн Милошевиќ. Тој почина во својата ќелија во притворот во Хаг. Милошевиќ беше обвинет за воени злосторства, злострорства против човештвото и геноцид во Босна и Херцеговин
XS
SM
MD
LG