Достапни линкови

Времето во Македонија -сончево и релативно топло,


Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус три, а дневната од девет до 15 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и тивко. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до 12 степени.
XS
SM
MD
LG