Достапни линкови

Убиен шефот на полицијата во авганистанската провинција Кундуз


провинцијата Кундуз
Бомбаш самоубиец го убил шефот на полицијата на провинцијата Кундуз во северниот дел на Авганистан. Градоначалникот на провинцијата Мохамед Анвар Јигдалек изјави дека шефот на полицијата Абдул Рахман Саједкили бил на патрола со педесетмина полицајци кога бомбашот ја детонирал експлозивната направа. За сега не се знае уште колку лица загинале во инцидентот.
XS
SM
MD
LG