Достапни линкови

ОБСЕ го критикува Азербејџан за непочитување судска одлука


Организацијата за безбедност и соработка во Европа, попозната како ОБСЕ, денеска упати критики за Азербејџан за игнорирање на наредба на Европскиот суд за ослободување на опозициски новинар. Претставникот на организацијата Дуња Мијатовиќ посочи дека не само што властите во Азербејџан ја игнорираат судската одлука, туку и продолжуваат со малтретирањето на новинарот, кој е во затвор од 2007 година.
XS
SM
MD
LG