Достапни линкови

Клинтон ќе ги посети Египет и Тунис


Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе отпатува за Египет и Тунис идната недела. Таа ќе биде првиот високорангиран претставник на Соединетите американски држави кој ќе го посети регионот по немирите. Клинтон на тамошните власти ќе им ја понуди силната подршка на администрацијата на претседателот Обама и на американскиот народ и ќе предложи партнерство . Меѓу другото, предвидено е државниот секретар да се сретне со либијски опозиционери.
XS
SM
MD
LG