Достапни линкови

Лидерот на Ингушетија ја распушти локалната влада


Јунус – Бек Јевкуров
Лидерот на рускиот регион Ингушетија денеска ја распушти локалната власт, потег кој се случува втор пат во изминативе три години. Јунус – Бек Јевкуров ја донел одлуката по оставката на премиерот на Ингушетија, кој наводно заминал на работа во Москва. Јевкуров до сега неколку пати има напоменато дека корупцијата и радикалниот исламизам се виновни за немирите во Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG