Достапни линкови

Либија навлезе во граѓанска војна, смета Црвениот крст


симболи на Црвениот крст
Меѓународниот комитет на Црвениот крст соопшти дека во Либија е настаната граѓанска војна. Претседателот на хуманитарната организација Јакоб Келенбергер предупреди дека борбите меѓу силите лојални на лидерот Муамер Гадафи и бунтовниците најверојатно ќе се интензивираат.
XS
SM
MD
LG