Достапни линкови

Петмина настрадани во пожар во Москва


Петмина настрадаа во пожар во фабрика во Москва денеска, соопштија руските власти. Пожарот избил рано утрово во населеното место Ивантејевка, во северноисточниот дел на главниот град на Русија. Пожарникарите ги пронашле телата на петмината настрадани имигранти од Виетнам кои работеле во објектот. Групите за човекови права до сега неколку пати посочуваа дека имигрантите во Русија се една од најранливите групи во земјата.
XS
SM
MD
LG