Достапни линкови

Москва ја суспендира продажбата на оружје за Либија


Премиерот Путин и Претседателот Медведев
Русија соопшти дека ке забрани продажба на оружје за Либија и дека се суспендираат сите воени договори со владата на Моамер Гадафи.
Советот за безбедност на ОН на 26 фебруари изгласа санкции за воено ембарго против Либија поради судирите во оваа северно африканска земја. Русија е еден од главните снабдувачи на Либија.
XS
SM
MD
LG