Достапни линкови

Во Брисел Состанок на ЕУ и НАТО за состојбата во Либија


Генералниот секратар на НАТО Андрес фог Расмунсен
Состојбата во Либија и барање можности за сопирање на конфликтот во оваа северно африканска земја треба да бидат главни теми на средбата на претставници на НАТО и на Европската Унија што денеска ќе се одржи во Брисел. Еу и Нато во нелку пати упатуваа повици до либанскиот лидер Муамер Гадафи да ја напушти функцијата.Министрите за одбрана од 28 те земји членки на Нато ќе одржат и одвоен состанок во текот на денот.
XS
SM
MD
LG