Достапни линкови

Бајден и Медведев за стратегиски руско - американски односи


од денешната средба
Американскиот потпретседател Џо Бајден ги уверил лидерите на Кремљ дека Русија ќе и` се придружи на Светската трговска организација. Американскиот потпретседател ги одржа првите тет-а-тет разговори со рускиот претседател Димитриј Медведев во Москва денеска, а утре Бајден ќе се сретне со рускиот премиер Владимир Путин. Како што јавија медиумите, претседателот Медведев на својот американски гостин му ја искажал подготвеноста на Русија за развивање стратегиски односи со официјален Вашингтон.
XS
SM
MD
LG