Достапни линкови

Претседателот Иванов се сретна со потпретседателот на ЕБОР


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска се сретна со потпретседателот на Европската банка за обнова и развој, Јан Фишер. На средбата Фишер се интересирал за актуелните политички и економски состојби во Македонија, како и за интеграцијата на земјата во евроатлантските структури. Иванов го посочил спорот со соседна Грција како единствена пречка за евроатланска интеграција на Македонија. Двајцата соговорници, како што информира Кабинетот на претседателот, размениле мислења за состојбите во поширокиот регион.
XS
SM
MD
LG