Достапни линкови

Екслозија во Москва


Москва
Експлозија разнесе автобуска станица во близина на Центарот за тренинг на федералната безбедносна служба во Москва. Руските власти ја потврдија информацијата. За сега нема дополнителни информации за настанот.
XS
SM
MD
LG