Достапни линкови

Претседателот на Казакстан ќе отпатува во Москва


Нурсултан Назарбаев
Претседателот на Казакстан Нурсултан Назарбаев ќе отпатува на работна поста на Москва на седумнаесетти март. Портпаролот на Министерството за надворешни работи Аскар Абдракманов рече дека претседателот ќе се сретне со „руското лидерство на разговори за билатералните врски“.
XS
SM
MD
LG