Достапни линкови

Руски „Аерофлот“ купи седум авиони марка „Боинг“


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска присуствуваше на потпишувањето на договорот меѓу американската компанија „Боинг“ и рускиот „Аерофлот“. Руската фирма потпиша договор за купување на седум авиони марка „Боинг 777“ а постои и можноста за докупување на уште осум летала.
Американскиот потпретседател денеска би требало да го посети центарот за истражување Сколково, рускиот еквивалент на Силиконската долина во Калифорниа.
XS
SM
MD
LG