Достапни линкови

Деветгодишно дете застрелано во Азербејџан


Министерството за одбрана на Азербејџан соопшти дека ерменски снајперист застрелал деветгодишно дете во регионот Нагорно Карабакх. Портпарол на министерството потврди дека детето било застрелано во глава и починало на пат кон болница. Ова е петта жртва годинава, во услови кога двете страни меѓусебно се обвинуваат за прекините на примирјето во спорниот регион.
XS
SM
MD
LG