Достапни линкови

Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот во Пакистан


од местото на нападот
Пакистанските талибанци преземаа одговорност за нападот на бомбаш самоубиец во кој загинаа 34 лица во северозападот на Пакистан денеска. Напаѓачот ја детонирал експлозивната направа на погреб на сопругата на еден од припадниците на безбедносните сили. Околу 300 луѓе присуствувале на погребот во времето на нападот, од кои најмалку 45-мина се повредени.
XS
SM
MD
LG