Достапни линкови

Гадафи ја напушти Либија?


Муамар Гадафи
Приватен авион во сопственост на либијскиот лидер Муамар Гадафи прелетал преку грчкиот воздушен простор денеска, на пат кон Египет, јавија медиумите. Согласно извештаите, во кои се цитираат извори од грчкото министерство за одбрана, за сега не се знае кој бил на авионот. Телевизијата Ал-Џезира јави дека три авиони во сопственост на семејството Гадафи полетале од аеродромот во близина на либијскиот главен град Триполи.
XS
SM
MD
LG