Достапни линкови

Калифорнија: масовно угинување риби


Во јужна Калифорнија било забележано масовно угинување риби. Локалните власти соопштија дека над милион сардини по грешка стигнале во една марина и откако го искористиле целиот кислород во водата угинале. Се додава дека вакви појави имало и претходно.
XS
SM
MD
LG