Достапни линкови

Дискавери се подготвува за слетување


Американскиот спејс шатл Дискавери денеска треба да слета на Земјата по последната негова мисија за снабдување на Меѓународната вселенска станица. НАСА планира уште два лета на Дискавери пред целосно да ја заврши оваа 30 годишна програма. Средствата ќе бидат пренаменети за покренување нов систем што ќе биде во можност да носи луѓе и опрема на подалечни дестинации.
XS
SM
MD
LG