Достапни линкови

Експлозија на бомба во Пакистан, над 30 загинати


Пакситанската полиција соопшти дека во експлозија на бомба на еден погреб во близина на Пешавар во северозападниот дел на земјата загинале над 30 луѓе. Полицијата претпоставува дека нападот бил изведен од бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG