Достапни линкови

Антивладини демонстрации во Загреб


Неколку илјади луѓе синоќа повторно излегоа на протести во Загреб со барање за оставка на владата на премиерката Јадранка Косор која ја обвинуваат за корупција и некомпетентност. Демонстрантите се упатија кон фабрика за текстил која е во процес на банкротирање скандирајќи: Сакаме работа и Сите да излезат на протести. Во изминатите неколку недели антивладините протести се одржуваат речиси секој ден.
XS
SM
MD
LG