Достапни линкови

Силен земјотрес на северот на Јапонија


Северниот дел на Јапонија денеска беше погоден од силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот се почувствува и во Токио, а беше објавена и опасност од цунами. Засега нема податоци за штети и повредени.

XS
SM
MD
LG